Laserowe usuwanie włosienia

LinScan jako jedyny na świecie laser diodowy oferuje szybkie usuwanie włosów, nawet przy dużej powierzchni zabiegowej. Promieniowanie lasera LinScan zamieniane jest na energię cieplną, która powoduje zniszczenie cebulki włosa nie uszkadzając skóry. Laser skanuje obszar zabiegowy o powierzchni 50 mm x 15 mm.
Wysoką skuteczność gwarantuje technologia linearnego skanowania i automatyczny dobór parametrów zabiegu do typu skóry i rodzaju włosów. LinScan, dzięki kontaktowemu chłodzeniu skóry oraz inteligentnemu oprogramowaniu daje gwarancję bezpiecznej i skutecznej epilacji zarówno w przypadku jaśniejszych, jak i ciemniejszych typów skóry.

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Wykonanie czterech serii naświetlania w kilkutygodniowych odstępach pozwala na znaczne zredukowanie liczby odrastających włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża
– leczenie farmakologiczne
– dermatologiczne leczenie skóry np. REAKUTAN
– przyjmowanie leków swiatłouczulajacych (zioła, witamina A)
– intensywna opalenizna
– Krem z retinolem (przestać używać na 3tyg. przed zabiegiem)
– Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).

Jak się przygotować do zabiegu epilacji?

Przed wykonaniem zabiegu zaleca się ogolenie skóry tuż przed nim. W tym celu należy stosować tylko maszynkę do golenia.
Nie zaleca się stosowania balsamów tuż przed zabiegiem.
Tydzień przez wykonaniem zabiegu należy odstawić kremy depilujące.
Zaleca się zaprzestanie mechanicznej depilacji miejsc zabiegowych ok. 1 miesiąc przed zabiegiem.
Nie opalać miejsca poddawanego zabiegowi przynajmniej 2 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium, samoopalacze).
Nie zaleca się stosowania różnego rodzaju zabiegów mechanicznych i chemicznych w miejscu poddanym zabiegowi (np. mikrodermabrazja, peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne)
Należy uważać na stosowanie preparatów zawierających retinol, kortykosterydy oraz antybiotyki. Przyjmowanie tych substancji może przyczynić się do powstania przebarwień w miejscu zabiegowym.
W przypadku stosowania terapii hormonalnej depilacja laserem może być mniej skuteczna i będzie wymagane wykonanie większej ilości zabiegów.